Vyhľadávanie
V ponuke je 9 nehnuteľností.

Na toto si dajte pozor pri predaji

NA TOTO SI DAJTE POZOR PRI PREDAJI.

 

Načo si treba dať pozor, aby ste za to draho nezaplatili?  Predaj nehnuteľnosti je pomerne komplikovaný a tých vecí, na ktoré si treba dať pozor naozaj nie je málo..

Ak sa rozhodnete predávať svoju nehnuteľnosť sami, dajte si pozor na to, koho púšťate do svojho pravdepodobne najdrahocenejšieho majetku.

Často sa na obhliadku hlásia takzvaní realitní turisti, tí sa chcú len z nudy pozrieť a nikdy nič nekúpia. Alebo sa príde na váš byt nedajbože pozrieť tipér pre vykrádačov bytov a keď nebudete doma, zrazu je telka fuč... 

A vy samozrejme nemáte na žiadneho z návštevníkov kontakt. Tiež si dajte pozor na to, ako ponúknete vašu nehnuteľnosť na predaj. Lebo ako sa vraví: nikdy nie je druhá šanca na prvý dojem. A Vy chcete predať za čo najvyššiu cenu alebo sa mýlim?  :-)

Je toho ešte viac, čo by som Vám chcel poradiť, tak som to všetko spísal do e-booku, ktorý si bezplatne, teda úplne ZADARMO môžete stiahnuť v sekcii e-book v hornom menu.   

A ak to len trochu pôjde, vyhnite sa pri predaji či kúpe nehnuteľnosti akémukoľvek plateniu v hotovosti.

Prevod peňazí v hotovosti

Ak sa dohodnete s druhou stranou, že si odovzdáte peniaze v hotovosti, je to jeden z najnebezpečnejších spôsobov vyplatenia kúpnej ceny. Jedna strana vždy riskuje. Pokiaľ si chcete, ako predávajúci, prevziať peniaze až po vložení zmlúv na kataster, riskujete, že peniaze nedostanete a prídete aj o nehnuteľnosť. Pokiaľ ste naopak kupujúci a peniaze odovzdáte pred vložením na kataster, riskujete, že prídete o peniaze a nebudete ani majiteľ nehnuteľosti.

Jediné čo Vám zostáva je súd, ktorý môže trvať niekoľko rokov. Tento scenár bol veľmi častý pri podvodoch s predajom bytov a domov.

Ak teda predávate či kupujete nehnuteľnosť, poraďte sa o všetkých nástrahách s odborníkom, ktorý tieto kroky rieši každý deň. Ušetríte tak veľa nervov, rizík a peňazí.

Máte otázku? Neváhajte sa na mňa obrátiť.